top of page

Adulescentia est tempus discendi,

sed nulla aetas sera est ad sicendum.

 

Amicus Studentium 2014

 

Z ogromną radością chcielibyśmy ogłosić,

iż tytuł "Amicus Studentium" 2014 otrzymał

dr hab. n. med. Paweł Grala - opiekun Naszego SKNu.

"Amicus Studentium" - to coroczna nagroda przyznawana wykładowcom Naszej Alma Mater. Jest to nagroda o ogromnym znaczeniu, ponieważ o tym kto zostanie wyróżnionym decydują studenci poszczególnych wydziałów w głosowaniu.
Niech to wyróżnienie będzie Naszym wspólnym podziękowaniem za dotychczasową wzorową pracę dydaktyczną oraz impulsem do jej kontynuowania.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Spotkania

 

Informacja odnośnie kolejnych spotkań SKN Chirurgii Urazowo-Rekonstrukcyjnej dostępne są po zalogowaniu na naszej grupie na facebook'u:

 

 

 

 

 

 

 

 

Od roku akademickiego 2014/2015 chcielibysmy zaprosić Was na spotkania z cyklu "Nauka poprzez symulacje medyczne" - na stronie internetowej oraz stronie na portalu facebook.com regularnie będziemy zamieszczać informacje na temat wydarzeń organizowanych we współpracy z CSM.

  • Wix Facebook page
Wesprzyj nas!

 

Już wkrótce dowiecie się w jaki sposób możecie wesprzeć nas w naszej działalności na rzecz rozwoju Chirurgii Urazowo-Rekonstrukcyjnej w Wielkopolsce
"Nauka przez symulacje medyczne"

 

Z przykrością chcielibyśmy ogłosić, iż zgłaszanie drużyn chętnych na spotkanie z cyklu "Nauka przez symulacje medyczne" (1.12.2014r.) zostało ZAKOŃCZONE.
Osoby, które otrzymały od Nas mailową odpowiedź na zgłoszenie prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i fanpage'a na fb. Pojawią się tam w późniejszym terminie szczegółowe informacje na temat spotkania. Dziękujemy za zainteresowanie!

 

1 grudnia 2014 w godzinach 13:30-16:30 w Centrum Symulacji Medycznej (Collegium Stomatologicum, ul. Bukowska 70) odbędzie się pilotażowe spotkanie z cyklu „Nauka przez symulacje medyczne”, dedykowane dla studentów UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Podczas spotkania drużyny (złożone z 4-6 studentów) będa miały okazję zmierzyć się z przypadkami medycznymi dotyczącymi stanów naglących w dziedzinie chirurgii urazowej, ortopedii i traumatologii oraz medycyny ratunkowej.
W spotkaniu mogą brać udział WSZYSCY studenci Naszej uczelni zebrani w gotowe zespoły z wybranymi liderami (osobą do kontaktu). Drużyny mogą być międzywydziałowe (z racji poruszanych zagadnień preferowani studenci kierunku lekarskiego od III roku wzwyż po zajęciach z medycyny ratunkowej i chirurgii urazowej, studenci pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego).


W pilotażowym spotkaniu będzie mogło wziąć udział 5 drużyn (decyduje kolejność zgłoszeń).

Podczas symulacji pomocną dłonią służyć będą pracownicy Kliniki Chirurgii Urazowej oraz członkowie SKN Chirurgii Urazowo-Rekonstrukcyjnej, którzy wyjaśniać będą wątpliwości związane z obsługa CSM, poprowadzą zawody oraz przedstawią omówienie przypadków oraz postarają się wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Ocenie podlegają nie tylko umiejętności medyczne (diagnostyka, rozpoznanie, leczenie), ale również zdolności przywódcze liderów oraz umiejętność pracy w zespole.

Zespoły, które są chętne aby wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres skn.chirurgia.urazowa@gmail.com
 
Zgłoszenie powinno zawierać listę członków zespołu (wraz z kierunkiem i rokiem studiów oraz wyznaczonym liderem).
Termin zapisów upływa z chwilą zgłoszenia się 5 zespołów lub jeśli to nie nastąpi dnia 27.11.2014r.


Zachęcamy do zgłaszania drużyn – jest to niewątpliwa okazja aby mile i produktywnie spędzić swój czas, posiąść umiejętności przydatne w praktyce lekarskiej i wykorzystać Centrum Symulacji, które powstało dla nas, a w którm zajęć jest niewiele.


Organizatorzy:
Klinika Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Centrum Symulacji Medycznej UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
SKN Chirurgii Urazowo-Rekonstrukcyjnej

 

 

 

bottom of page